Wróć do strony głównej

Protetyka

Czym zajmuję się Protetyka?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia w przypadku braku zębów lub utraty ich części na skutek np.starcia zębów. Długotrwały brak nawet jednego zęba może prowadzić do zmian w położeniu zębów sąsiednich oraz kontaktujących się w przeciwstawnym łuku zębowym, rozchwiania zębów sąsiednich, a także zaburzenia funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. 

Z uwagi na indywidualne oczekiwania Pacjenta i stan zębów, stosuje się odmienne rodzaje uzupełnień zębowych:

  • Stałe uzupełnienia protetyczne, gdzie można zaliczyć licówki, korony, nakłady, mosty i wkłady koronowo-korzeniowe, zakładane na zęby własne pacjenta przy użyciu dentystycznego cementu,
  • ruchome protezy pozwalają na usunięcie przez Pacjenta z jamy ustnej – nie są mocowane na stałe, mogą to być protezy szkieletowe, akrylowe, elastyczne,
  • uzupełnienia kombinowane to innowacyjne protezy ruchome, które są mocowane w jamie ustnej przy użyciu specjalistycznych zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych.

Dbając o pełen komfort Pacjentów, na czas leczenia protetycznego zapewniamy estetyczne i funkcjonalne uzupełnienia tymczasowe.  Prawidłowo wykonane uzupełnienia protetyczne umożliwiają przywrócenie naturalnych rysów i proporcji twarzy, poprawiając estetykę twarzy oraz funkcję żucia.